Duyurular

ADATORIA YURT APART VE ÖĞRENCİ KONAKLAMA HİZMETLERİ

Kurum olarak Kovid-19 Salgınından Korunma Tedbirlerimiz. 03.07.2020

BİZİMLE GÜVENDESİNİZ

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüsü ülkemizi de etkilemiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarımızın aldığı biz dizi erken önlemler sayesinde salgın kontrol altına alınmış ve diğer ülkelere nazaran olumsuz etkileri daha sınırlı olmuştur.

Bu başarı öncelikle devlet büyüklerimizin ön görüsü, sağlık çalışanlarımızın azmi ve gücü ile hep birlikte milletçe kazanılmış ve halen devam etmekte olan milli bir başarı öyküsü niteliğindedir. Salgınla mücadele kapsamında yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarımıza Allahtan Rahmet geride kalan kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Bugün verilen mücadele de sağlanan başarı onların cesaretinin eseridir. Yaşanan bu salgın hadisesi ile bir ker daha anlaşılmıştır ki, bizler toplum olarak zor günlerde kendi yaralarımızı sarabilecek, her olmuşuz koşulda birbirine kenetlenebilen ve ayrım yapmaksızın tüm dünya ülkelerine karşılıksız yardım eli uzatabilen güçlü bir ülkeyiz.

İÇİNİZ RAHATOLSUN

Adatoria Sakarya Üniversitesi Kız Öğrenci Yurtları, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Özel Öğrenci Yurdu olarak hizmet vermekteyiz. Yeni tip Kovid-19 salgınında Korunma Tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanmış kurumumuzda 4 ana başlıkta uygulanmaya başlanmış kurallar aşağıda yer almaktadır.

  • Öğrenci Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri
  • Kurum Çalışanları Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri
  • Yapısal Tesis Güvenliği Tedbirleri
  • Öğrenci Ulaşım Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri

Öğrenci Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri: Öğrencilerimizin yurdumuza girişlerinde ve yurdumuz da kaldıkları süre içerisinde alınacak tedbirleri kapsamaktadır.

Kurum Çalışanları Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri: Çalışanlarımız kişisel temizlik, ruhsal ve fiziksel sağlık durumlarının periyodik olarak kontrol edilmesini kapsamaktadır.

Yapısal Tesis Güvenliği Tedbirleri: Bina giriş ve çıkışlarının, oda ve tüm sosyal alanlara giriş ve çıkışlarının izlenmesi ve bu alanların temizlik durumlarının periyodik olarak kontrol ve takip edilmesini kapsamaktadır.

Öğrenci Ulaşım Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri: Öğrencilerimizin, servis araç girişinde ve içerisinde uyması gereken tedbirlerini kapsamaktadır.

TÜM ÇALIŞANLARIMIZ TEDBİRLİ VE EĞİTİMLİ

Yeni tip Kovid-19 salgınında Korunma Tedbirleri kapsamında 4 ana başlıkta sıraladığımız tedbirler kapsamında öğrenci ve çalışanlarımızın olası yayılma risklerini ortadan kaldırmak, olası yayılma durumunda en kısa sürede tespitini yapılması ve yayılımının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Diğer Duyurular